23 Nisan 2012 Pazartesi

Çat Kapı Şehnazca

Bugünkü çat kapı durağımız için rotamızı Adana'ya çevirip, kekcafe blogunun sahibesi sevgili Şehnaz Hanım'a konuk oluyoruz. Birbirinden güzel çalışmaları ve 2009 yılından bu yana kesintisiz olarak paylaşımlarda bulunuyor olması, kendisini hem marifetli hem de istikrarlı bir blogcu kılıyor. Açılıp, bol paylaşımlarla devam edip, kısa süre içerisinde kendisini tüketen ve sessizliğe bürünen blogları görmeye o kadar çok alıştık ki, Şehnaz Hanım'ın ki gibi uzun soluklu blogları görmek gerçekten sevindirici. Tamam, sevindirici sevindirici olmasına da madalyonun bir de diğer yüzü var, gez gez bitmez bu blog. Acaba bu çat kapı olayını 3 gece 4 gün konaklamalı olarak mı yapsak? Blogda yiyecek sıkıntımız da yok, birbirinden lezzetli yemekler iştah uyandırıyor. Ev sahibinin misafirperverlik derecesine göre karar veririz artık.:) Biz hemen turumuza başlayalım.

Dekoratif boyama, Şehnaz Hanım'ın ilgi alanlarından sadece biri. Dekupaj tekniğiyle yapılmış bardak altlıkları gözümüze takılıyor. Oldukça hoş tasarlanmışlar değil mi?
ahşap boyama
şımarık tepsi
Ya bu eskitme şımarık tepsiye ne demeli?
 Yeni yıl için hazırlanmış sağlık ve bereket küplerini görmeden geçmek olmaz.
beyaz şımarık tepsi
Sırada ahşap boyama uygulanmış dekoratif ve kullanışlı bir sehpa var

Şehnaz Hanım'ın evde bulunduğu zamanlarda vaktini en çok geçirdiği yer olan mutfağına giriyoruz. Sandalyelere gözümüz takılıyor. Yastıkları sandalyelere sabitlemek için bakın ne de şık çözüm uygulamış.

Şehnaz Hanım'ın yaşam alanım dediği mutfağında neden çok vakit geçirdiğini anlıyoruz. Neler pişmiyor ki bu mutfakta? Çeşit çeşit hamur işleri, tatlılar, börekler, ana yemekler, reçeller ve hatta turşular. İştah uyandıran yiyecekler diyet bozduracak türden. Ne yesek? O kadar çok çeşit var ki seçmek güç.
İştah uyandıran yiyecekler daha fazla aklımızı başımızdan almadan tura devam etmek lazım. Sırada Şehnaz Hanım'ın meşhur ahşap boyama tabureleri var.
tabure
Renk renk çeşit çeşit bir sürü sevimli tabure yapmış
tığla cüzdan
Sırada tığ işi çalışmalar var. Yine seçmek güç olacak. Pembe renkli bozuk para cüzdanını beğenmemek mümkün değil.
tığ işi patik
Tığ işe ile yapılmış rengarenk patikler nasıl?
tığ işi makyaj çantası

Tığla yapılmış makyaj çantasını da gördükten sonra, Şehnaz Hanım'ın çalışmalarını tek bir yazı altında toparlamanın ne kadar zor olduğuna kanaat getirip gerisini sizlere bırakıyoruz.
http://kekcafe.blogspot.com

Sevgili Şehnaz'a, marifetini aldığı annesine ve güzeller güzeli kızına da sevgilerimizi yolluyoruz.

13 yorum:

fadinin sanati dedi ki...

merhabalar ,ellerine saglık şehnaz hanımın hepsi çok güzeller, tabıkıde size teşekkürler bizlerle paylaştıgınız için sevgiler:))

altıüstüevkadını dedi ki...

Hepsi birbirinden hoş ve şık
Şehnaz Hanımın ellerine sağlık
Çok zevkli ve başarılı bir hanımefendi Taburelerine bayıldım.......vee
nedesembeğenirsin fanıyım
Her yayında aaa... hımmm...tüh nasıl da düşünemedim.. ay ne akıllı insanlar var demekten;
bitap düşmekle beraber yayınlarınızı izlemek bir zevk benim için
Tüm ekibe teşekkür ediyorum
Sevgiler

okuyan dedi ki...

Tüm çalışmalarını çok beğendim Şehnaz Hanım'ın. Ellerine, emeğine ve zevkine sağlık.
Tanıtımınız için de teşekkürler.

Nalan Ünal dedi ki...

Teşekkürler sevgili fadinin sanatı:)sevgiler.

Nalan Ünal dedi ki...

sevgili altıüstüevkadını, yazdıklarınız beni çok sevindirdi eminim ki diğer yazar arkadaşlarımı da sevindirecektir. Bizleri izlediğiniz ve yorumlarınızla destek verdiğiniz için biz teşekkür ederiz.:)

Nalan Ünal dedi ki...

Sağol sevgili okuyan:)

Şehnaz dedi ki...

sevgili nalan hanımcım sizin bir fanatiğiniz olarak hep takipteyim..fakat şu anda bilfisayarımda bloğuma bakarken kendi bloğumun tanıtılmasına şahit olmak beni çok ama çok mutlu etti...çok teşekkür ederim...ayrıca güzel sözleriniz için teşekkür ederim..sevgiler...

kübra dedi ki...

şehnazhanımın yaptıklarını çook beğendim.ama size ayrıca teşekkürler bu güzel şeylere dikkatimizi çektiğiniz için

Nalan Ünal dedi ki...

Şehnaz hanımcım, keyifle gezdiğim ve yazarak yansıtmaya çalıştığım bloğunuzda daha nice çalışmalar var tekrar ellerinize sağlık. Bizden de size sevgiler:)

Nalan Ünal dedi ki...

Sevgili Kübra teşekkürler güzel yorumun için. çat kapı ziyaretlerimiz her hafta pazartesi günü devam edecek. Sevgiler.

mavii dedi ki...

şahnaz ablacım mütiş yeteneklisin ve de çok zeklisin kutlarım:)

Gülsen dedi ki...

Ben hafta sonu yorgunluğunu atamadığımdan bu saatlere kaldı yorumum :)) yine Nalan'dan güzel bir anlatım ve yine çok marifetli bir blog görüyoruz . Çok beğendim hemen izlemeye alıyorum selamlar sevgiler :)

Mehtap Kaya dedi ki...

Şehnaz hanım benimde takip ettiğim bir blog çok güzel ve başarılı çalışmaları var burada görmekten çok mutlu oldum.Şehnaz hanımın ve sizlerin paylaşımları için çok teşekkürler...